140x140

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa K. Baczyńskiego w Nowej Soli jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2014”.

300x200

Szkoła z pasjami

Przekonaj się sam

300x200

Szkoła z tradycjami

Przekonaj się sam

Historia Szkoły

300x200

Szkoła z klasą

Przekonaj się sam

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.

DNI OTWARTE SZKOŁY 28 kwietnia 2014 | Zapraszamy Gimnazjalistów w godz. od 11.00 - 14.00

Życzenia Wielkanocne 

Jatsowne jajki

  Z okazji  zbliżających się świąt Wielkiejnocy chcemy Wam złożyć  najserdeczniejsze życzenia.  

Dużo zdrowia, radości, pogody ducha, smacznej święconki i mokrego poniedziałku!

9.04 (środa) odbył się konkurs "Baczyniak". Oficjalna nazwa konkursu to II Międzynarodowy Konkurs Poetycko-Plastyczny „Baczyniak” Nasza szkoła miała zaszczyt gościć uczniów z Ukrainy, Niemiec, Wrocławia, Wschowy, Siedliska oraz Głogowa. Konkurs rozpoczęty został spektaklem pt. "Siewca" szkolnego teatru Avis. Następnie zostały rozdane nagrody dla zwycięzców konkursu części plastyczniej "Baczyniaka"

  Galeria

Czytaj więcej: Relacja z konkursu „Baczyniak”

FESTIWAL NAUKI I SZTUKI W SŁUBICACH

W środę 9.04.2014r. uczniowie klas I i IIc pod opieką pani Małgorzaty Lewczyk, pani Agnieszki Ławniczek i pana Radosława Abramczyka wzięli udział w Festiwalu Nauki i Sztuki organizowanym przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w ramach Dnia Otwartych Drzwi Collegium Polonicum w Słubicach.

galeria

Czytaj więcej: Asia Białowąs zdobyła 1. miejsce w konkursie ortograficznym na Collegium Polonicum

Przypominamy, że w szkole realizowany jest projekt „Człowiek XXI wieku”, z udziałem młodzieży z Ukrainy i Niemiec.

Powoli widać w szkole efekty pracy uczestników projektu Nasi Goście brali udział w części konkursowej „Baczyniaka” i zostali zauważeni tak przez jury jak i publiczność. Prace i stroje „ze śmieci” zaprezentowane będą przed szkoła, na „fontannach”

Trwa w szkole realizacja projektu pod nazwą „Człowiek XXI wieku”.

Projekt finansuje Euroregion (Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży). W projekcie biorą udział uczniowie z Hoyerswerdy (4 uczniów) i z Ivano-Frankivska (5 uczniów). Razem z polskimi uczniami grupa liczy 21 osób. Projekt trwa od 06.04.2014 do 12.04.2014.

Czytaj więcej: „ Człowiek XXI wieku"