140x140

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa K. Baczyńskiego w Nowej Soli jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2014

300x200

Szkoła z pasjami

Przekonaj się sam

300x200

Szkoła z tradycjami

Przekonaj się sam

Historia Szkoły

300x200

Szkoła z klasą

Przekonaj się sam

Pogoda

Odwiedza nas 1 gość oraz 1 użytkownik.

OGŁOSZENIA Strona Internetowa LO

Przypominamy, 23 października 2014r tj (Czwartek) o godz. 16.30 odbędzie się zebranie z rodzicami

W dniach 08-10.10.2014 roku odbyła się wycieczka klas IIa i IId do Trójmiasta. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: A. Chyżak-Fitas, W. Michajłowska i K. Niemiec. Uczestnicy zebrali się w środę ok. 6.00 pod budynkiem LO i wyruszyli do Malborka – pierwszego punktu programu. Po zapoznaniu się z historią twierdzy krzyżackiej i obejrzeniu pełni jej okazałości, nastąpił ciąg dalszy podróży.

„Człowiek to istota pełna nadziei i pomysłów, które są zaprzeczeniem  tezy, że nic nie możemy zrobić.” Tom Clancy

W tym roku odbywa się XVII edycja kampanii prowadzonej przez Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. Św. Łazarza”. Coroczna akcja ma na celu wdrażanie idei instytucji paliatywno-hospicyjnej oraz pomaganie w poprawie jakości życia osób nieuleczalnie chorych. Ze względu na wzrost liczby zachorowań na nowotwory, pojawiła się koncepcja wybudowania ośrodka dla osób nieuleczalnie chorych w naszym mieście.

Znamy już oficjalne wyniki wyborów do samorządu szkolnego  w tym roku szkolnym.  Przewodniczącą Samorządu Szkolnego została : Klaudia Cedzidło z klasy II f , a jej zastępcą Linda Szołno z klasy II a 

Gratulujemy i życzymy owocnej pracy

W trosce o Waszą prywatność zdjęcia z Facebook`a będziemy zamieszczać w Galerii LO. Wynikło to ze zmian w polityce prywatności na portalu społecznościowym Facebook.

 

 

 

 

VII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY PSYCHOLOGICZNEJ

Charaktery” 1 już po raz siódmy zapraszają wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Psychologicznej. Jak co roku honorowy patronat nad turniejem objęła Minister Edukacji Narodowej. Uczestnictwo w turniejowej rywalizacji jest  doskonałą okazją do rozwinięcia swych zainteresowań i poszerzenia wiedzy psychologicznej, która z  pewnością przyda się nie tylko uczniom, którzy swe dalsze plany wiążą z tą dyscypliną nauki. Turniej rozpoczyna się 1 października, a zakończy się w połowie kwietnia przyszłego roku wielkim finałem w Warszawie.

1 Czasopismo psychologiczne „Charaktery”

 

W każdy Czwartek od 17.00 -18.30 zajęcia na ściance wspinaczkowej dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego i nie tylko

Serdecznie Zapraszamy 

 (reszta zdjęć z rozgrywek dostępna w galerii zdjęć i na facebooku)

28 września rozpoczął się sezon siatkarski 2014/2015. UKS „Ares” gra pod ciśnieniem, bo obowiązuje hasło „bij mistrza”, czyli nas, 3-krotnych złotych medalistów w każdej kategorii z zeszłego roku.