Nawigacja

 • Zdalne nauczanie.

  Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego informuje, że zgodnie z zarządzeniem 22/2020 w okresie 13.10.2020-26.10.2020 szkoła pracuje w systemie nauczania zdalnego.

 • Procedury maturalne

  W zakładce Matura/Procedury znajdują sie aktualne informacje i dokumenty dotyczące procedur przeprowadzenia egzaminu maturalnego w 2021r.

 • BEZPIECZNY POWRÓT DO SZKOŁY

  W naszym serwisie internetowym została utworzona zakładka BEZPIECZNY POWRÓT DO SZKOŁY w której umieszczone zostały wewnętrzne procedury bezpieczeństwa w okresie pandemii COVID-19.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21

  1 września 2020 r. rozpoczynamy nowy rok szkolny. Uroczysta inauguracja odbędzie się z podziałem na poziomy klas, podobnie jak wyglądało zakończenie poprzedniego roku szkolnego.

  Godz. 9.00 – klasy trzecie

  Godz. 10.00 – klasy drugie

  Godz. 11.00 – klasy pierwsze

  Uroczystość inauguracyjna odbędzie się na stadionie szkolnym, a następnie uczniowie udadzą się do swoich klas na spotkania z wychowawcami.

  W czwartek 27 sierpnia o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne rodziców uczniów klas pierwszych. Proszę o zabranie ze sobą maseczek ochronnych oraz własnych długopisów.

   

 • Informacja dla Rodziców uczniów klas pierwszych

 • Ogłoszenie w sprawie kursów autobusów.

  W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem roku szkolnego 2020/2021 Urząd Miejski Nowa Sól informuje, że wszystkie kursy autobusów komunikacji miejskiej realizowane będą według obowiązującego rozkładu jazdy.

  Jednocześnie przypominamy że od 01 czerwca 2020 r., zgodnie z obowiązującymi przepisami, maksymalna dopuszczalna liczba pasażerów, jaka może znajdować się w autobusach MPK "SUBBUS" Sp. z o.o. wynosi 50% liczby wszystkich miejsc (siedzących i stojących), z tym, że połowa miejsc siedzących nadal musi pozostać wolna, tzn.:

  • Autobusy Autosan - "duże" (numery boczne 01 - 04) – 53 miejsca, w tym: 19 miejsc siedzących + 34 miejsc stojących,
  • Autobusy Solaris - "małe" (numery boczne 05 - 27) – 30 miejsc, w tym: 13 miejsc siedzących + 17 miejsc stojących.

  W przypadku osiągnięcia maksymalnych limitów kierowcy mogą nie zatrzymywać się na przystankach komunikacyjnych i nie będą zabierać kolejnych pasażerów.

  Wszystkich pasażerów podczas jazdy autobusem obowiązuje noszenie maseczki zakrywającej usta i nos. Pasażerowie nie stosujący się do tych zaleceń nie będą obsługiwani.

 • Wyniki matur w Liceum

 • Świadectwa maturalne.

  We wtorek 11 sierpnia 2020 o godz. 12.00 zostaną rozdane świadectwa maturalne tegorocznym maturzystom oraz absolwentom z lat ubiegłych. Przydział sal, w których zostaną przekazane świadectwa będzie wywieszony przy wejściu do szkoły. Odbierający świadectwa powinni być zaopatrzeni w maseczkę lub przyłbicę ochronną oraz własny długopis. Maturzyści, którzy nie odbiorą tego dnia świadectwa, mogą je odebrać w późniejszym terminie w sekretariacie szkoły.  

 • Nowy Przewodniczący SU wybrany!

  Komisja Wyborcza ma zaszczyt ogłosić, że Przewodniczącym SU w roku szkolnym 2020/2021 zostaje MACIEJ HUTNIK z obecnej klasy 1Cp!!!

  Gratulujemy wszystkim kandydatom!

 • Wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

  Uwaga!

  Dziś (22.06.2020) od godz. 9.00 do 23.59 możecie wziąć udział w wyborach do Samorządu Uczniowskiego. Po zalogowaniu do Librusa za pomocą loginu ucznia ukaże się ankieta od dyrektora szkoły. Wypełniamy ją, wybierając swojego kandydata. Ogłoszenie wyników już jutro o godz. 9.00.

  Życzymy powodzenia naszym kandydatom, którzy tak wyraziście zaprezentowali się podczas debaty!

  Wybierzcie najlepszego PRZEWODNICZĄCEGO! Przed nami ciekawy rok

 • 17 EDYCJA DNIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

  Dzień przedsiębiorczości to ogólnopolski projekt, w którym udział wzięło kilka uczennic z naszej szkoły. Polega on na odbyciu jednodniowego stażu w wybranym przez siebie miejscu pracy. Niestety z powodu pandemii nie miały one możliwości wzięcia w nich udziału. Jednak wyciągnęły z tego doświadczenia kilka wniosków.


  Wypowiedzi biorących udział uczniów:

   

  • Sądzę, że mimo braku możliwości wzięcia udziału w tym projekcie sama jego istota jest bardzo pozytywnie przeze mnie odbierana. Jest to nie tylko możliwość poznania zawodów, które nas interesują, ale i nauka samodzielności. Mimo opieki koordynatora to my sami musimy udać się do miejsca pracy złożyć tam naszą propozycję, opowiedzieć o nim, a przede wszystkim wytłumaczyć dlaczego to akurat my jesteśmy odpowiedni na to stanowisko. Projekt ten pozwolił mi zrozumieć poniekąd proces zdobywania pracy. Moja pierwsza rozmowa z dyrektorem placówki, w której miał odbyć się mój staż była dla mnie ogromnie stresująca. Początkowo nie potrafiłam wydusić z siebie nawet słowa, jednak z upływem chwili przedstawiłam mojemu pracodawcy cały zamysł Dnia Przedsiębiorczości. Podsumowując w mojej ocenie jest to bardzo ciekawa inicjatywa i warto brać w niej udział (mimo, że nie miałam takiej możliwości w tym roku). Mam nadzieję, że w nadchodzącym roku moja szkoła zdecyduje się na ponowne wzięcie udziału w tej niesamowitej przygodzie.

  • Pomimo tego, że nie odbyłam stażu, myślę że wiele wyciągnęłam z projektu i odbieram go bardzo pozytywnie. Była to dobra lekcja odpowiedzialności i samodzielności. Ten projekt to doskonała okazja, żeby zapoznać się ze specyfiką wybranego przez siebie zawodu, dostrzec jego zalety i wady i zdecydować, czy nadajemy się do jego wykonywania. Wnioski wyciągnięte z tej inicjatywy na pewno pomogą mi w przyszłym wyborze zawodu i ubieganiu się o zatrudnienie.

  • Myślę, że jest to bardzo dobry pomysł. Można sprawdzić siebie w danym zawodzie i może odkryć coś, co będzie się chciało wykonywać w przyszłości, lub też stwierdzić, że ten zawód nie jest naszym wymarzonym. Uważam, że w tym projekcie można się doskonale sprawdzić i zobaczyć jak naprawdę wygląda normalna praca.

 • Żegnamy Ukochanego Profesora

  Z przykrością zawiadamiamy, że 28 maja 2020r. zmarł nasz Ukochany Profesor, Wychowawca, Przyjaciel Młodzieży, pan Zbigniew Palczyński.

  Ceremonia pogrzebowa odbędzie się dnia 30 maja 2020r., o godz.12.00, na Cmentarzu Komunalnym w Nowej Soli przy ul.Wandy, a Msza Św. w Jego intencji odbędzie się tego samego dnia, o godz. 10.00 w kościele pw. Św. Barbary w Nowej Soli.

  Spoczywaj w Pokoju nasz Nauczycielu!

 • Drodzy Maturzyści!

     W związku z brakiem możliwości – na podstawie obowiązującego prawa oraz zakazu organizacji imprez i zgromadzeń publicznych – podjęłam decyzję dotyczącą przeprowadzenia uroczystości wręczenia wyróżnień i świadectw ukończenia szkoły. Mając na względzie troskę o zachowanie reżimu sanitarnego i przygotowania do bezpiecznego przeprowadzenia egzaminów maturalnych, ustaliłam następujący harmonogram spotkań z Wami:

  28 maja – klasa IIIa

  29 maja – klasa IIIb

  1 czerwca – klasa IIIc

  2 czerwca – klasa IIId

  3 czerwca – klasa IIIe

  4 czerwca – klasa IIIf

     Każdego z wymienionych dni zapraszam Maturzystów o godz. 10.00 do auli szkolnej, gdzie spotkacie się z wychowawcami. Na początku będzie można rozliczyć się z książek, kluczyków od szafek szkolnych i podpisać zaległe bilanse i obiegówki. Otrzymacie wówczas świadectwa po gimnazjum, zaświadczenia po egzaminie gimnazjalnym i karty zdrowia.

     Po zakończeniu części organizacyjnej weźmiecie udział w szkoleniu z procedur egzaminacyjnych dostosowanych do obecnych ograniczeń.

     Uwieńczeniem spotkania będzie uroczystość wręczenia nagród, wyróżnień, listów gratulacyjnych i podziękowań oraz świadectw ukończenia szkoły. Towarzyszyć nam będzie program artystyczny przygotowany przez Waszych młodszych kolegów pod okiem pani Małgorzaty Okoń-Plinty. Ponieważ z przyczyn obiektywnych nie przewidujemy udziału w uroczystościach Waszych rodziców i znajomych, całość uroczystości dla każdej klasy utrwalimy w postaci filmu.

     Przychodząc do szkoły w wyznaczonych dniach koniecznie zadbajcie o bezpieczny odstęp, maseczki, rękawiczki i własny długopis do podpisania dokumentów.

  Zapraszam Was serdecznie!

  Aleksandra Grządko

 • Matura 2020

  W zakładce Matura została dodana podstrona zawierająca aktualne informacje i wskazania dotyczące egzaminu maturalnego w bieżącym roku szkolnym.

  kliknij

 • Harmonogram rekrutacji do Liceum

 • Zalecenia dla Maturzystów

 • Drodzy Rodzice

   

  „Dziś swoimi wyborami zapisuję swoją przyszłość” powie Państwa dziecko, które w tak trudnym czasie, będzie podejmowało decyzję, o kontynuowaniu nauki. My jednak wiemy, że bez Państwa wsparcia i mądrych rad może czuć się zagubione.

  Zapewne zapoznali się Państwo z ofertą lubuskich szkół średnich, ale my pragniemy zaproponować kształcenie w Liceum Ogólnokształcącym im. K. K. Baczyńskiego w Nowej Soli.

  Jesteśmy szkołą, w której priorytetem jest edukacja i wychowanie młodego człowieka, a wszystko to dzieje się z Państwa udziałem w ramach współpracy rodziców i nauczycieli.

             Edukacja, ponieważ sądzimy, że jest tylko jeden sposób nauki. Poprzez działanie - jak twierdził Paulo Coelho, dlatego:

  • nie marnujemy talentów, a uczniowie od klasy I zdobywają indeksy wyższych uczelni humanistycznych i technicznych,
  • każdy uczeń doskonaląc się, czyni postępy edukacyjne, co według kalkulatora EWD powoduje, że jesteśmy Szkołą Sukcesu,
  • wspomagamy rozwój ucznia w ramach zajęć lekcyjnych (dodatkowo, obowiązkowa godzina matematyki), a także poprzez udział w projektach Erasmus +, podczas których młodzież poznaje język i kulturę innych narodów (współpraca ze szkołami w Hiszpanii, Turcji, Austrii, Włoszech i na Litwie),
  • od klasy drugiej organizujemy diagnozy maturalne z przedmiotów obowiązkowych oraz wybranych na poziomie rozszerzonym,
  • z młodzieżą pracują nauczyciele o wysokich kwalifikacjach zawodowych – egzaminatorzy Nowej Matury, nauczyciele dyplomowani, a w ramach nawiązanej współpracy z Uniwersytetem Zielonogórskim, akademiccy.  Uczniowie uczestniczą w zajęciach warsztatowych na Wydziale Nauk Biologicznych oraz Wydziale Matematyki, Informatyki i Ekonometrii, a także Wydziale Prawa i Administracji,
  • w trakcie zajęć na poziomie podstawowym i rozszerzonym zapewniamy opiekę dydaktyczną i wsparcie nauczycieli.

  Wychowanie, ponieważ ważny jest świat wartości, a my pragniemy, aby nasi uczniowie stali się wspaniałymi, odpowiedzialnymi ludźmi. Kierując się słowami Jana Pawła II wiemy, że troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka. Dlatego:

  • każdy uczeń otoczony jest troskliwą opieką pedagogiczną i wychowawczą,
  • w ramach rozwoju intelektualnego i duchowego organizujemy wyjazdy do opery, kina, teatru,
  • współpracujemy ze szkołami partnerskimi z Niemiec i Ukrainy,
  • działamy społecznie – współpraca ze świetlicami środowiskowymi, Uniwersytetem Trzeciego Wieku, Stowarzyszeniem Sybiraków, Domem Pomocy Społecznej w Bełczu,
  • angażujemy się w działalność charytatywną  i akcje pomocowe,
  • kształcimy umiejętności ponadprzedmiotowe – zimowe obozy narciarskie Biała szkoła, Klub Sportowy „Ares”, Teatr „AVIS”.

  Wart nam zaufać, ponieważ jesteśmy szkołą z tradycjami, która wspierając pomaga uczniom osiągnąć zamierzone cele.

  Drodzy Rodzice

  „Dziś swoimi wyborami zapisuję swoją przyszłość” powie Państwa dziecko, które w tak trudnym czasie, będzie podejmowało decyzję, o kontynuowaniu nauki. My jednak wiemy, że bez Państwa wsparcia i mądrych rad może czuć się zagubione.

  Zapewne zapoznali się Państwo z ofertą lubuskich szkół średnich, ale my pragniemy zaproponować kształcenie w Liceum Ogólnokształcącym im. K. K. Baczyńskiego w Nowej Soli.

  Jesteśmy szkołą, w której priorytetem jest edukacja i wychowanie młodego człowieka, a wszystko to dzieje się z Państwa udziałem w ramach współpracy rodziców i nauczycieli.

             Edukacja, ponieważ sądzimy, że jest tylko jeden sposób nauki. Poprzez działanie - jak twierdził Paulo Coelho, dlatego:

  • nie marnujemy talentów, a uczniowie od klasy I zdobywają indeksy wyższych uczelni humanistycznych i technicznych,
  • każdy uczeń doskonaląc się, czyni postępy edukacyjne, co według kalkulatora EWD powoduje, że jesteśmy Szkołą Sukcesu,
  • wspomagamy rozwój ucznia w ramach zajęć lekcyjnych (dodatkowo, obowiązkowa godzina matematyki), a także poprzez udział w projektach Erasmus +, podczas których młodzież poznaje język i kulturę innych narodów (współpraca ze szkołami w Hiszpanii, Turcji, Austrii, Włoszech i na Litwie),
  • od klasy drugiej organizujemy diagnozy maturalne z przedmiotów obowiązkowych oraz wybranych na poziomie rozszerzonym,
  • z młodzieżą pracują nauczyciele o wysokich kwalifikacjach zawodowych – egzaminatorzy Nowej Matury, nauczyciele dyplomowani, a w ramach nawiązanej współpracy z Uniwersytetem Zielonogórskim, akademiccy.  Uczniowie uczestniczą w zajęciach warsztatowych na Wydziale Nauk Biologicznych oraz Wydziale Matematyki, Informatyki i Ekonometrii, a także Wydziale Prawa i Administracji,
  • w trakcie zajęć na poziomie podstawowym i rozszerzonym zapewniamy opiekę dydaktyczną i wsparcie nauczycieli.

  Wychowanie, ponieważ ważny jest świat wartości, a my pragniemy, aby nasi uczniowie stali się wspaniałymi, odpowiedzialnymi ludźmi. Kierując się słowami Jana Pawła II wiemy, że troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka. Dlatego:

  • każdy uczeń otoczony jest troskliwą opieką pedagogiczną i wychowawczą,
  • w ramach rozwoju intelektualnego i duchowego organizujemy wyjazdy do opery, kina, teatru,
  • współpracujemy ze szkołami partnerskimi z Niemiec i Ukrainy,
  • działamy społecznie – współpraca ze świetlicami środowiskowymi, Uniwersytetem Trzeciego Wieku, Stowarzyszeniem Sybiraków, Domem Pomocy Społecznej w Bełczu,
  • angażujemy się w działalność charytatywną  i akcje pomocowe,
  • kształcimy umiejętności ponadprzedmiotowe – zimowe obozy narciarskie Biała szkoła, Klub Sportowy „Ares”, Teatr „AVIS”.

  Warto nam zaufać, ponieważ jesteśmy szkołą z tradycjami, która wspierając pomaga uczniom osiągnąć zamierzone cele.

 • Harmonogram Matur 2020

  W zakładce Matura/Harmonogram egzaminu podany jest szczegółowy zaktuakizowany harmonogram egzaminów maturalnych 2020.

 • Konsultacje dla Maturzystów

  W zakładce Matura/Konsultacje maturalne został umieszczony tygodniowy harmonogram konsultacji dla maturzystów. Zaczynamy już 27 kwietnia. 

Aktualności

Kontakt

 • Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego w Nowej Soli
  ul. Gimnazjalna 9
  67-100 Nowa Sól
 • (+48) 068 4583894
  Tel./Fax (+48) 068 4583895
  e-mail lonsol@poczta.onet.pl

Galeria zdjęć