Nawigacja

 • #jestemOFF

  #jestemOFF

   

  Dołącz do wyzwania #jestemOFF i pokonaj swój nałóg używania smartfona!

  Akcja ma na celu ukazanie, jak istotny jest problem nadużywania telefonu oraz, że da się go przezwyciężyć.

  Spróbuj przez tydzień, codziennie, na dwie godziny schować telefon do szuflady...
  Ciekawe, jak się poczujesz i jaki to będzie miało na Ciebie wpływ?

 • II Nowosolska Noc Planszówkowa

  II Nowosolska Noc Planszówkowa
 • WYBIERAM WYBORY

  WYBIERAM WYBORY

  „Wybieram Wybory”

  Państwowa Komisja Wyborcza wraz z Krajowym Biurem wyborczym organizuje III edycję Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory” przeznaczonego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

  Celem Konkursu, analogicznie jak w latach ubiegłych, jest upowszechnianie wiedzy na temat prawa wyborczego wśród uczniów, propagowanie idei udziału w wyborach oraz świadomego uczestnictwa w procesie wyborczym.

  Szczegółowe informacje na temat Konkursu znajdują się na stronie internetowej organizatora: www.pkw.gov.pl

   

  Regulamin_III_Edycji_Konkursu_Wybieram_Wybory.pdf

  _Zalacznik_Nr_1_Zgloszenie_do_konkursu-III_Edycja_Konkursu_Wybieram_Wybory.doc

  _Zalacznik_Nr_2_Oswiadczenie_nauczyciela-III_Edycja_Konkursu_Wybieram_Wybory.doc

  _Zalacznik_Nr_4_Oswiadczenie_uczestnika_niepelnoletniego-bez_zgody_na_udostepnienie-III_Edycja_K.doc

  _Zalacznik_Nr_5_Oswiadczenie_uczestnika_pelnoletniego-III_Edycja_Konkursu_Wybieram_Wybory.doc

 • WESOŁYCH ŚWIĄT

  WESOŁYCH ŚWIĄT
 • UWAGA Ciekawy Projekt Międzynarodowy!!!

  UWAGA Ciekawy Projekt Międzynarodowy!!!

  W naszej szkole już wkrótce rozpocznie się rekrutacja do projektu

  THINK CRITICALLY, LIVE RATIONALLY AND

  EMPATHICALLY

  realizowanego w ramach ERASMUS+, finansowanego w100% ze środków Unii Europejskiej

  Celem projektu jest rozwijanie umiejętności krytycznego myślenia, komunikacji, umiejętności interpersonalnych
   i społecznych, umiejętności językowych, odpowiedzialności obywatelskiej i społecznej,
   promowanie europejskich wartości tolerancji, szacunku i demokracji,  a także poznanie historii,
   kultury i obyczajów szkół partnerskich.
   Projekt jest realizowany w roku szkolnym 2018/2019 i 2019/2020. 
    W ramach  projektu planowane są wyjazdy do Włoch i na Litwę, oraz przyjazd do Nowej Soli uczniów z Turcji,
   Włoch i Litwy. 
   Zainteresowanych uczniów zapraszamy na spotkanie informacyjne w sprawie realizacji projektu 
  i zasad rekrutacji, które odbędzie się  odbędzie się w piątek 26 października na długiej przerwie w sali nr 7.
  
   
  Justyna Małczak, Alicja Dąbrowska, Nataliya Popova
 • Wyjazd do Krakowa

  Wyjazd do Krakowa

  Pod koniec zeszłego roku szkolnego pod moim kierunkiem powstały trzy prace na VII Ogólnopolski Konkurs Historyczno-Literacki pt. „Polskie więźniarki w Ravensbrück”. Autorkami były uczennice ówczesnych klas pierwszych: Anna Janowska, Wiktoria Statucka i Natalia Jańczyk. W trakcie wakacji do szkoły dotarła wspaniała wiadomość, iż Wiktoria została laureatką konkursu, co wiązało się z zaproszeniem nas na uroczyste podsumowanie zmagań historyczno - literackich do Krakowa. Impreza zaplanowana była od godziny 11.00 w piątek 14 września br. Znaczna odległość Krakowa od Nowej Soli zmusiła nas do wyjazdu już w czwartek 13 września. Po ośmiogodzinnej podróży dotarłyśmy do stolicy Małopolski. Na szczęście pogoda dopisała i po zjedzeniu śniadania mogłyśmy rozpocząć zwiedzanie. Pierwszym celem naszej wędrówki był Wawel, który wyglądał imponująco w porannym słońcu. Wyjątkową zaletą spaceru po mieście we wczesnych godzinach jest brak tłumów turystów. Odwiedziłyśmy m. in.: Rynek, Bazylikę Mariacką czy Sukiennice. Około godziny 9 rano rozpoczęłyśmy zwiedzanie bogato wyposażonego Muzeum Archeologicznego. Była to niezwykle ciekawa lekcja historii starożytnej w praktyce. Oprócz możliwości podejścia na kilka centymetrów do wyjątkowej figury Światowida ze Zbrucza, mogłyśmy także podziwiać kilka sal, w których eksponowane były oryginalne egipskie i peruwiańskie mumie.

  W okolicach godziny 11 udałyśmy się do Bazyliki św. Franciszka z Asyżu, bowiem uroczystość rozpoczynała msza święta w intencji więźniarek zamordowanych w obozie koncentracyjnym Ravensbrück. W przepięknych wnętrzach zdobionych m. in. ręką Stanisława Wyspiańskiego uczestnicy i goście konkursu mogli oddać się chwili refleksji. Po mszy wszyscy przeszli do Sali Włoskiej, gdzie odbywała się właściwa część uroczystości. Zebrani zostali powitani przez organizatorkę konkursu Panią Joannę Sularz - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pińczycach. Konkurs, w którym wzięłyśmy udział, związany jest z niewielkim miastem i gminą Koziegłowy w województwie śląskim, ale jego uroczyste podsumowanie rokrocznie ma miejsce w Krakowie z powodu patronatu dr Wandy Półtawskiej, która mieszka właśnie w stolicy Małopolski. Warto było znosić trudy podróży dla spotkania z tak niezwykłą osobą. Jest to jedna z niewielu obecnie żyjących więźniarek obozu w Ravensbrück. Na jej wystąpienie oczekiwałyśmy z niecierpliwością. Pani Wanda jak zawsze wygłosiła wspaniałą prelekcję na temat moralności. Wszystkim zebranym, zaimponowało, że ponad 90-letnia osoba z taką łatwością poruszała wiele wątków. Wystąpienie pozbawione patosu, oparte o chrześcijańskie wartości, z nutką humoru powinno być prezentowane wszystkim, którzy szukają sensu życia.

  Jak zdradzili organizatorzy odzew szkół w tegorocznej edycji konkurs był duży. Nagrodzeni zostali uczniowie m. in. z Warszawy, Katowic, Łańcuta, Świdnicy. Niezwykle miłe było podkreślanie w tym gronie Nowej Soli. Poziom prac był bardzo wysoki i wyrównany. W trakcie wręczania nagród na scenę poproszono nie tylko uczniów, ale także opiekunów ich prac. Po zakończeniu części artystycznej miał miejsce posiłek, po którym wraz z Wiktorią udałyśmy się jeszcze na zwiedzanie Krakowa. Duże wrażenie wywarło na nas Muzeum Jana Matejki, które znajduje się w zamieszkiwanym przez malarza domu. Po drodze na PKP mogłyśmy jeszcze zobaczyć Bramę Floriańską i Barbakan, a także zakupić pyszne krakowskie precle. Droga powrotna była bardzo długa, do Nowej Soli pociąg dojechał dopiero ok. 23.00, ale cały wyjazd był niezwykle udany, więc warto było się trochę zmęczyć. Serdecznie dziękuję Wiktorii, Ani i Natalii za stworzenie interesujących prac, dzięki którym znowu mogłam pochylić się nad tematyką obozu koncentracyjnego w Ravensbrück.

  B.Korowacka

   

  Wyjazd do Krakowa - Obrazek 1 Wyjazd do Krakowa - Obrazek 2 Wyjazd do Krakowa - Obrazek 3 Wyjazd do Krakowa - Obrazek 4 Wyjazd do Krakowa - Obrazek 5 Wyjazd do Krakowa - Obrazek 6 Wyjazd do Krakowa - Obrazek 7 Wyjazd do Krakowa - Obrazek 8 Wyjazd do Krakowa - Obrazek 9 Wyjazd do Krakowa - Obrazek 10 Wyjazd do Krakowa - Obrazek 11 Wyjazd do Krakowa - Obrazek 12 Wyjazd do Krakowa - Obrazek 13 Wyjazd do Krakowa - Obrazek 14 Wyjazd do Krakowa - Obrazek 15 Wyjazd do Krakowa - Obrazek 16

 • Śladami Powstania Wielkopolskiego

  Śladami Powstania Wielkopolskiego

  W ramach projektu „Godność, Wolność, Niepodległość” 15 osób z klas IIb i IIIb wzięło udział w wyjeździe do Poznania w dniu 05.10.2018r. Celem wyjazdu były warsztaty naukowe w muzeach: Powstania Wielkopolskiego na Odwachu, Uzbrojenia w Cytadeli i Powstańców Wielkopolskich w Lusowie. Jako pierwsze zwiedziliśmy Muzeum Powstańców Wielkopolskich na Odwachu, które znajduje się w samym centrum Poznania. Mieliśmy więc przy okazji możliwość zobaczenia najważniejszych zabytków miasta. W muzeum zachwycił nas wygląd ekspozycji stałej, która pozwala zrozumieć, jak wielkim wysiłkiem było Odzyskanie Niepodległości przed stu laty. Niesamowite wrażenie robiły także doskonale odwzorowane okopy z czasów I wojny światowej. Po wizycie w tej placówce edukacyjnej znacznie wzrosła nasza wiedza na temat Powstania Wielkopolskiego. Szczególnie interesująca dla młodzieży była możliwość przymierzenia mundurów z tego okresu oraz obejrzenia broni używanej na początku XX wieku. Kolejnym miejscem, które odwiedziliśmy był Park Cytadela. Zanim udaliśmy się oglądać eksponaty militarne zgromadzone w Muzeum Uzbrojenia, mieliśmy okazję pospacerować po terenie parku i z bliska podziwiać niesamowitą rzeźbę autorstwa Magdaleny Abakanowicz pt. Nierozpoznani. Było to niezwykłe przeżycie dla licealistów, bowiem analizą tego dzieła sztuki zajmują się na zajęciach z WOKu. Zabytków z czasów obu wojen światowych, które oglądaliśmy w Muzeum m.in. mundury, broń, sprzęt militarny, pojazdy, samoloty było bardzo dużo i dlatego na zwiedzanie poświęciliśmy dużo czasu. Odrobinę zmęczeni nadmiarem wrażeń, przed wyjazdem do Lusowa, udaliśmy się na posiłek do uroczego lokalu znajdującego się również na terenie Parku Cytadela. Wspólny obiad przebiegł w sympatycznej atmosferze. Ostatnim punktem naszego wyjazdu była wizyta w Lusowie. Historia Powstania Wielkopolskiego w tej miejscowości związana jest z postacią generała Józefa Dowbora Muśnickiego, który zamieszkał tam wraz z rodziną. Ich tragiczna historia wzbudziła w nas refleksję nad skomplikowaną i trudną historią Polaków w XX wieku. Przed powrotem do domu odwiedziliśmy jeszcze miejscowy cmentarz, gdzie zapaliliśmy znicz na grobie generała. Serdecznie dziękuję naszej wspaniałej młodzieży za udział w projekcie. Projekt sfinansowano ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

  B.Korowacka

   

  Śladami Powstania Wielkopolskiego - Obrazek 1 Śladami Powstania Wielkopolskiego - Obrazek 2 Śladami Powstania Wielkopolskiego - Obrazek 3 Śladami Powstania Wielkopolskiego - Obrazek 4 Śladami Powstania Wielkopolskiego - Obrazek 5 Śladami Powstania Wielkopolskiego - Obrazek 6 Śladami Powstania Wielkopolskiego - Obrazek 7 Śladami Powstania Wielkopolskiego - Obrazek 8 Śladami Powstania Wielkopolskiego - Obrazek 9 Śladami Powstania Wielkopolskiego - Obrazek 10  Śladami Powstania Wielkopolskiego - Obrazek 11 Śladami Powstania Wielkopolskiego - Obrazek 12 Śladami Powstania Wielkopolskiego - Obrazek 13 Śladami Powstania Wielkopolskiego - Obrazek 14 Śladami Powstania Wielkopolskiego - Obrazek 15 Śladami Powstania Wielkopolskiego - Obrazek 16 Śladami Powstania Wielkopolskiego - Obrazek 17 Śladami Powstania Wielkopolskiego - Obrazek 18 Śladami Powstania Wielkopolskiego - Obrazek 19 Śladami Powstania Wielkopolskiego - Obrazek 20 Śladami Powstania Wielkopolskiego - Obrazek 21 Śladami Powstania Wielkopolskiego - Obrazek 22

 • Dzień Sybiraka

  Dzień Sybiraka

  Uroczyste obchody Dnia Sybiraka w LO

  Tradycją ostatnich lat 17 września br. w auli LO miała miejsce część artystyczna miejskich obchodów Dnia Sybiraka. Przygotowaniem imprezy zajęła się klasa III b wspomagana przez uczniów klas: IIa, IIc, IIIa. Spotkanie rozpoczęło się ok. godziny 13. Wśród zebranych najliczniejszą grupę stanowili członkowie nowosolskiego Związku Sybiraków. Mieliśmy także zaszczyt gościć m.in.: Prezydenta Nowej Soli Wadima Tyszkiewicza, Członka Zarządu Powiatu Nowosolskiego Łucję Wojewódzką, Prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku Ludmiłę Rudziakowicz, przedstawiciela Parafii Św. Antoniego brata Mirosława Dudzis, kapelana harcerzy brata Dominika Orczykowskiego. Na zaproszenie odpowiedziały również liczne szkoły ponadgimnazjalne i podstawowe z naszego regionu. Wśród delegacji przybyłych z placówek oświatowych znajdowali się dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie.

              Przy tak ważnej uroczystości jak Dzień Sybiraka postanowiliśmy zainicjować uroczyste obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości w naszej szkole. W tym semestrze czeka nas bowiem wiele okolicznościowych wystaw i działań artystycznych upamiętniających wydarzenia z roku 1918. Na auli zaprezentowana została wystawa pt. Ojcowie Niepodległości. Powstała ona dzięki działalności Instytutu Pamięci Narodowej.  Wystawa prezentuje postaci Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Paderewskiego, Wincentego Witosa, Ignacego Daszyńskiego, Wojciecha Korfantego i ich rolę w historii II Rzeczpospolitej.

  Zgodnie z tradycją wspólnego świętowania z członkami Związku Sybiraków, jako pierwsze swój występ zaprezentowały Sybiraczki. Niezwykle podniosłą chwilą było odznaczenie Prezydenta Nowej Soli pamiątkowym medalem. W imieniu Związku Sybiraków odznaczenie to wręczyli Pani Danuta Cygan i Pan Edward Daszkiewicz. Następnie przyszedł czas na występ uczniów LO, którzy swoim przedstawieniem przyczynili się do licznych łez wzruszenia u zebranych. Motywem przewodnim był wpływ przymusowej deportacji na dalsze życie człowieka. Przejmujące wiersze poświęcone cierpieniu, tęsknocie, wytężonej pracy, modlitwie, przeplecione zostały niezwykłymi utworami muzycznymi. Cały występ otworzyła autorska piosenka ucznia klasy IIa Michała Dynaka pt. „Droga kresu”. Tytułowy utwór z filmu „Syberiada polska” pięknie zaśpiewała Julia Zatwarnicka z klasy IIc. Gwoździem programu było wykonanie piosnki Edyty Geppert pt. „Ty Panie” przez Joannę Karbowską z klasy IIIb. Na gitarze akompaniował Tomasz Augustyniak z klasy IIIa. Po zakończeniu części artystycznej, Prezes Związku Sybiraków Koła nr 1 w Nowej Soli Danuta Cygan przekazała, na ręce Wicedyrektora Szkoły Jacka Michałowicza, okolicznościowy medal. Następnie zebrani zasiedli do wspólnego stołu i wymieniali się wrażeniami z obchodów Dnia Sybiraka. Bardzo wiele osób wspominało czasy swojej przymusowej deportacji w najodleglejsze zakątki ZSRR. Te opowieści są najlepszą lekcją historii i patriotyzmu dla uczniów. Serdecznie dziękuję wszystkim za przybycie i już dziś pozwalam sobie zaprosić Państwa na wspólne upamiętnienie 80-tej rocznicy ataku sowieckiego na Rzeczpospolitą 17 września 2019 r.

   B.Korowacka

   

  Dzień Sybiraka - Obrazek 1 Dzień Sybiraka - Obrazek 2 Dzień Sybiraka - Obrazek 3 Dzień Sybiraka - Obrazek 4Dzień Sybiraka - Obrazek 5 Dzień Sybiraka - Obrazek 6 Dzień Sybiraka - Obrazek 7 Dzień Sybiraka - Obrazek 8 Dzień Sybiraka - Obrazek 9 Dzień Sybiraka - Obrazek 10 Dzień Sybiraka - Obrazek 11 Dzień Sybiraka - Obrazek 12 Dzień Sybiraka - Obrazek 13 Dzień Sybiraka - Obrazek 14 Dzień Sybiraka - Obrazek 15

 • Ogłoszenie

  Od wtorku 09.10.2018 zmiana planu zajęć informatyki w klasach pierwszych.

 • Komunikat

  Uczniowie, którzy zostali przyjęci do szkoły, a nie dostarczyli jeszcze zdjęć do legitymacji szkolnej, proszeni są o pilne dostarczenie ich do sekretariatu szkoły.

 • Podręczniki

  Spis podręczników na rok szkolny 2018/2019

  znajduje sie w zakładce Dokumenty/Podręczniki

 • Logos Day

  Logos Day

  24 kwietnia 2018 r. gościliśmy w naszej szkole uczniów klas trzecich gimnazjów. Nie daliśmy im odpocząć po egzaminach, zmierzyli się oni z łamigłówkami matematycznymi, brali udział w warsztatach teatralnych, historycznych, fizycznych,  doświadczeniach chemicznych i biologicznych. Mamy nadzieję, że goście dobrze się u nas bawili.

   

  Logos Day - Obrazek 1 Logos Day - Obrazek 2 Logos Day - Obrazek 3 Logos Day - Obrazek 4 Logos Day - Obrazek 5 Logos Day - Obrazek 6 Logos Day - Obrazek 7 Logos Day - Obrazek 8

 • Niebo nad liceum

  Niebo nad liceum

  30.04 w poniedziałek spotkaliśmy się w małej grupie, razem z naszą Panią od fizyki aby obejrzeć powierzchnię Księżyca oraz Jowisza wraz z jego czterema księżycami (Io, Ganimedes, Europa, Kallisto).Obserwowaliśmy koniunkcję tych dwóch ciał niebieskich, czyli ich największe zbliżenie. Pogoda nam sprzyjała ponieważ nie było zachmurzenia,ale oświetlenie pobliskich ulic uniemożliwiło dostrzeżenie szczegółów powierzchni Jowisza. Obserwację trwały około 3 godzin i w tym czasie obserwowaliśmy niebo przez teleskop,za pomocą okularów o różnych parametrach dających mniejsze oraz większe przybliżenie. Mam nadzieję że takie sesje będą odbywać się regularnie ponieważ pomimo wysiłku i włożonej pracy jest to także świetna zabawa.

  K. Marciniec

 • Nauka uniwersalnym językiem współczesności

  Nauka uniwersalnym językiem współczesności

  Pod taką nazwą w dniach od 16. do 20. kwietnia 2018 roku w naszej szkole był realizowany polsko-ukraiński projekt wymiany doświadczeń naukowych pomiędzy szkołami. Do udziału w projekcie zaprosiliśmy młodzież ze szkoły partnerskiej, tzn. Liceum Przyrodniczo-Matematycznego w Ivano-Frankivsku, z którą współpracujemy od 10 lat. Goście wzięli udział w Dniu Badacza. Bez trudu włączyli się w pokazy i eksperymenty w pracowniach chemii, fizyki, biologii, matematyki oraz geografii. Odwiedzili również Centrum Edukacji Ekologicznej NATURA 2000 „ Izerska Łąka” w Świeradowie-Zdroju.

  Program pobytu był bardzo bogaty. Uczestnicy zwiedzali miasta: Nową Sól, Zieloną Górę, Wrocław oraz Świeradów Zdrój. Podziwiali przyrodę podczas rejsu statkiem po Odrze i w Palmiarni. Podziwiali również świat zwierząt we Wrocławskim ZOO i Afrykarium oraz widoki Gór Izerskich. Odwiedzili też Nowosolskie placówki: Bibliotekę Miejską i Muzeum Miejskie, a w Zielonej Górze - Muzeum Ziemi Lubuskiej, w tym muzeum wina i dawnych tortur. Ponadto, uczniowie z Ukrainy brali udział w wydarzeniach kulturowych, takich jak: spektakl teatru Avis pt. „Narcyz”, balet „Bezpieczna kryjówka” w wykonaniu Ballet Magnificant z USA oraz koncert „Legendy Rocka” zagrany przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą „Elektryk”.

  Grupa Ukraińska cieszyła się ciepłym i „słodkim” przyjęciem (bardzo smakowały im wypieki naszych uczniów).

  Do zobaczenia przy kolejnych projektach!

  Nataliya Popova

   

   

   

  Nauka uniwersalnym językiem współczesności - Obrazek 1 Nauka uniwersalnym językiem współczesności - Obrazek 2 Nauka uniwersalnym językiem współczesności - Obrazek 3 Nauka uniwersalnym językiem współczesności - Obrazek 4 Nauka uniwersalnym językiem współczesności - Obrazek 5 Nauka uniwersalnym językiem współczesności - Obrazek 6 Nauka uniwersalnym językiem współczesności - Obrazek 7 Nauka uniwersalnym językiem współczesności - Obrazek 8 Nauka uniwersalnym językiem współczesności - Obrazek 9 Nauka uniwersalnym językiem współczesności - Obrazek 10 Nauka uniwersalnym językiem współczesności - Obrazek 11 Nauka uniwersalnym językiem współczesności - Obrazek 12 Nauka uniwersalnym językiem współczesności - Obrazek 13 Nauka uniwersalnym językiem współczesności - Obrazek 14 Nauka uniwersalnym językiem współczesności - Obrazek 15 Nauka uniwersalnym językiem współczesności - Obrazek 16 Nauka uniwersalnym językiem współczesności - Obrazek 17 Nauka uniwersalnym językiem współczesności - Obrazek 18 Nauka uniwersalnym językiem współczesności - Obrazek 19 Nauka uniwersalnym językiem współczesności - Obrazek 20 Nauka uniwersalnym językiem współczesności - Obrazek 21 Nauka uniwersalnym językiem współczesności - Obrazek 22 Nauka uniwersalnym językiem współczesności - Obrazek 23 Nauka uniwersalnym językiem współczesności - Obrazek 24 Nauka uniwersalnym językiem współczesności - Obrazek 25 Nauka uniwersalnym językiem współczesności - Obrazek 26 Nauka uniwersalnym językiem współczesności - Obrazek 27 Nauka uniwersalnym językiem współczesności - Obrazek 28 Nauka uniwersalnym językiem współczesności - Obrazek 29 Nauka uniwersalnym językiem współczesności - Obrazek 30 Nauka uniwersalnym językiem współczesności - Obrazek 31 Nauka uniwersalnym językiem współczesności - Obrazek 32 Nauka uniwersalnym językiem współczesności - Obrazek 33

 • Wystawa w muzeum

  Wystawa w muzeum

  W czwartek 22 marca w Muzeum Miejskim w Nowej Soli miało miejsce otwarcie wystawy pt. "Drogi do niepodległości". Wyeksponowane zostało ponad czterdzieści prac uczniów różnych typów nowosolskich szkół. Wszystkie biorą udział w konkursie. Naszą szkołę reprezentuje aż dziewięć prac. Ich autorami są: Daniel Czepiński (2b), Angelika Słowińska (2b), Anna Pikulska (2d), Katarzyna Łopato (2e), Oliwia Rudnicka(2e), Agata Matkowska (2e), Adrianna Juchom (2e), Wiktoria Płachcińska (2e), Rozalia Martynów (2e). Wystawę odwiedziłam z Danielem, Anią, Kasią, Adą, Oliwią oraz z klasą 1d. Wspólnie mogliśmy porównać poziom naszych prac z rysunkami konkurencji. Każdy z uczestników konkursu otrzymał upominki. Zwycięzcy konkursu będą wyłonieni pod koniec kwietnia. O tym czyja praca zostanie wydana na kartce pocztowej, zadecydują zwiedzających wystawę goście. W związku z czym prosimy wszystkich o liczne odwiedziny ekspozycji w Muzeum i głosowania na najlepsze dzieło. Wystawę można oglądać bezpłatnie. Z góry dziękujemy za wsparcie i docenienie naszej pracy.
  B.Korowacka

  Wystawa w muzeum - Obrazek 1 Wystawa w muzeum - Obrazek 2 Wystawa w muzeum - Obrazek 3 Wystawa w muzeum - Obrazek 4 Wystawa w muzeum - Obrazek 5 Wystawa w muzeum - Obrazek 6 Wystawa w muzeum - Obrazek 7 Wystawa w muzeum - Obrazek 8 Wystawa w muzeum - Obrazek 9 Wystawa w muzeum - Obrazek 10 Wystawa w muzeum - Obrazek 11 Wystawa w muzeum - Obrazek 12 Wystawa w muzeum - Obrazek 13 Wystawa w muzeum - Obrazek 14 Wystawa w muzeum - Obrazek 15 Wystawa w muzeum - Obrazek 16 Wystawa w muzeum - Obrazek 17 Wystawa w muzeum - Obrazek 18 Wystawa w muzeum - Obrazek 19 Wystawa w muzeum - Obrazek 20

 • Wyjątkowe zajęcia

  Wyjątkowe zajęcia

  27 lutego (wtorek) na pierwszej i drugiej godzinie lekcyjnej klasy 1b i 1d uczestniczyły w niezwykłym spotkaniu. LO odwiedziły Panie Janina Marzec i Danuta Cygan ze Związku Sybiraków Koło nr 1 w Nowej Soli.  Po wprowadzeniu do tematu, zilustrowanego prezentacją multimedialną oddałam głos naszym gościom. Pani Janina opowiedziała młodzieży o tragicznej historii deportacji jej rodziny w odległe regiony ZSRR w trakcie II wojny światowej. Natomiast Pani Danuta przybliżyła interesujące fakty dotyczących zsyłek ludności II RP na Syberię oraz mordu katyńskiego. Podczas spotkania nie zabrakło momentów wzruszeń i refleksji.  W związku z tym, że zarówno Pani Danuta jak i Pani Janina są bardzo pogodnymi osobami, pojawiły się także anegdotki wywołujące śmiech zebranych uczniów.  Składam serdecznie podziękowania obu Paniom za poświęcony czas.
  Opisała: B.Korowacka

  Wyjątkowe zajęcia - Obrazek 1 Wyjątkowe zajęcia - Obrazek 2

 • Dzień Otwarty

  Dzień Otwarty
 • Targi Pracy i Edukacji

  Targi Pracy i Edukacji

Aktualności

Kontakt

 • Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego w Nowej Soli
  ul. Gimnazjalna 9
  67-100 Nowa Sól
 • (+48) 068 4583894
  Tel./Fax (+48) 068 4583895
  e-mail lonsol@poczta.onet.pl

Galeria zdjęć