Nawigacja

 • Okryj szalem bezdomnego

 • Podpaski w szkole dla każdej dziewczyny

  Opis projektu

  „Podpaski w szkole dla każdej dziewczyny” jest programem Kulczyk Foundation i marki Rossmann. Według badań przeprowadzonych w 2020 roku przez firmę badawczą Difference, na zlecenie Kulczyk Foundation, co piąta uczennica opuszcza lekcje ze względu na brak odpowiednich środków higienicznych podczas menstruacji.

  W roku szkolnym 2021/2022 programem „Podpaski w szkole dla każdej dziewczyny” zostało objętych 96 szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całej Polski. Zapewniono w nich roczny zapas podpasek dla uczennic. Dodatkowo w każdej szkole biorącej udział w programie funkcjonował „Wolontariat Kulczyk Foundation”, dzięki któremu uczennice promowały wiedzę o menstruacji. Dążyły tym samym do tego, by odtabuizować temat wśród swoich koleżanek i kolegów. Nauczyciele z kolei otrzymali specjalnie opracowane materiały edukacyjne dotyczące dojrzewania i menstruacji, które omawiali z uczennicami i uczniami podczas lekcji czy godzin wychowawczych.

  W roku szkolnym 2022/2023 realizowana jest II edycja programu. Tym razem uczestniczą w nim 224 szkoły z całej Polski, do których łącznie trafiło ponad 1,6 miliona podpasek. Podobnie, jak w trakcie I edycji, uczennice i uczniowie angażują się w wolontariat, szerząc świadomość o tematach związanych z menstruacją. Robią to pod nadzorem pedagogów wybranych do koordynowania programu w poszczególnych placówkach. Z kolei materiały edukacyjne o dojrzewaniu i miesiączce zostały wzbogacone o nowe treści, które będą poruszane na lekcjach i godzinach wychowawczych we wszystkich szkołach objętych programem.

 • Szczepienia przeciwko rakowi szyjki macicy

 • Informacja dla rodziców pierwszoklasistów

 • Podreczniki

  W zakładce Dokumenty/Podręczniki znajdują się wykazy podręczników na rok szkolny 2022/2023.

 • MARATON NAUKOWY

 • XVII Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Baczyniak”

 • List Ministra Edukacji i Nauki dotyczący sytuacji w Ukrainie

 • DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY - SPOTKANIE Z RODZICAMI

  Rodziców kandydatów do naszego Liceum zapraszamy na wirtualne spotkanie dzisiaj w godz. 17.00-18.15.

   

   

   

 • DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

  LINK DO WYDARZENIA kliknij link poniżej lub obrazek powyżej

  DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

 • УРОКИ ПОЛЬСЬКОЇ МОВИ

 • #napomocUkrainie

 • Wirtualny Dzień Otwarty

 • Solidarni z Ukrainą

 • Powrót do nauczania stacjonarnego.

  Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego informuje, że zmianie uległ okres, w którym szkoła pracowała w systemie nauki zdalnej. Zgodnie z zamieszczonym poniżej zarządzeniem, 18 lutego 2022 jest ostatnim dniem nauczania zdalnego, a od poniedziałku 21 lutego 2022 wracamy do nauczania stacjonarnego.

   

  ZARZĄDZENIE_NR_7_2022_W_SPARWIE_ORGANIZACJI_NAUKI_ZDALNEJ.pdf

 • ZHP

  Drodzy Rodzice i Uczniowie,

  Zastanawiacie się nad zajęciami dodatkowymi, które nie tylko mają na celu rozwijanie talentów, ale również pozwolą poznać mnóstwo ciekawych ludzi i przeżywać przygody? Jeśli tak, to zapraszamy do odwiedzenia nas na ZBIÓRCE HARCERSKIEJ – to wystarczy, aby do nas dołączyć - przekonacie się ile wrażeń po spotkaniu harcerskim będzie do opowiedzenia.

  Podczas  zbiórek można nawiązać wiele przyjaźni, które będą pielęgnowane podczas wspólnych spotkań i wyjazdów, z których przyjadą niezapomniane wrażenia. Można również zdobyć wiele umiejętności poprzez działanie oraz pracować nad samodzielnością, szacunkiem, zaufaniem, obietnicą, prawdziwością, wytrwałością i honorem. Naszym celem jest także zasianie ziarenka empatii i bezinteresowności, bo pokazujemy, że niesienie pomocy jest naprawdę atrakcyjne.

  Czy chcecie zostać ratownikiem medycznym, geografem, wychowawcą, podróżnikiem, inżynierem, kucharzem, animatorem, architektem, menedżerem, piosenkarzem, gitarzystą czy artystą – możecie zostać członkami ZHP i na pewno nie będziecie się nudzić!

  Hufiec Nowa Sól  prowadzi swoją działalność harcerską od 1945 r. i aktualnie działa na terenie Nowej Soli oraz okolic (m.in. Siedlisko, Nowe Miasteczko, Otyń). Zrzesza zarówno dzieci i młodzież w wieku od 6 do 16 lat, jak i instruktorów, którzy organizują cotygodniowe zbiórki oraz ciekawe wydarzenia (w tym biwaki, nocowiska, rajdy, obozy itp.) zgodnie z metodą harcerską  - „Misją ZHP jest wychowywanie młodego człowieka, czyli wspieranie go we wszechstronnym rozwoju i kształtowaniu charakteru przez stawianie wyzwań.”

  Jeżeli chcecie zobaczyć jak działamy i co robimy to zapraszamy do odwiedzenia naszego Fanpage’a: https://www.facebook.com/zhpnowasol

  Poniżej znajdują się informacje na temat zbiórek drużyn działających w naszym Hufcu oraz sposoby jak możecie skontaktować się z drużynowymi, jeśli daliście się namówić na przeżywanie przygód razem z nami.

   

  Do zobaczenia na harcerskim szlaku!

  Druhny i Druhowie Hufca Nowa Sól Związku Harcerstwa Polskiego

  Z poważaniem

  pwd. Weronika Walkowiak
  Członkini Zespołu Promocji Hufca Nowa Sól ZHP im. Synów Pułku

   

  Chorągiew Ziemi Lubuskiej ZHP

  Hufiec Nowa Sól ZHP

  ul. Parafialna 4, 67-100 Nowa Sól

  nowasol@zhp.pl

  tel. 781 997 337

 • Zdalne nauczanie

  Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego informuje, że w dniach 31.01.2022-25.02.2022 szkoła pracuje w systemie nauki zdanej.


  Zarzadzenie_nr_3_2022_organizacja_nauki_zdalnej.pdf​​​​​​​

 • Praca Szkoły w dniu 7 stycznia.

  W dniu 7 stycznia 2022 r. Szkoła będzie zamknięta.

 • Wesołych Świąt

 • Praca Szkoły w okresie przerwy zimowej.

  W dniu 24 grudnia 2021 r. szkoła będzie zamknięta. W pozostałe dni przerwy świątecznej Szkoła będzie otwarta w godzinach urzędowych.

Aktualności

Kontakt

 • Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego w Nowej Soli
  ul. Gimnazjalna 9
  67-100 Nowa Sól
 • (+48) 068 4583894
  Tel./Fax (+48) 068 4583895
  e-mail lonsol@poczta.onet.pl

Galeria zdjęć