Nawigacja

 • Zdalne nauczanie

  Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego informuje, że w dniach 01.02.2021.-14.02.2021 szkoła pracuje w systemie nauki zdalnej.

  zarzadzenie_nr_3.pdf​​​​​​​

 • Matura ustna

  Maturzysta, który musi przystąpić do egzaminu ustnego, ponieważ jest on potrzebny w postępowaniu rekrutacyjnym na uczelnię za granicą, powinien do 8 lutego 2021 złożyć umotywowany wniosek. Wniosek do pobrania na stronie OKE Poznań, na stronie szkoły w zakładce matura/procedury oraz poniżej.

  m_30.pdf

 • Zdalne nauczanie

  Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego informuje, że w dniach 18.01.2021.-31.01.2021 szkoła pracuje w systemie nauki zdalnej.

  zarzadzenie_2_2021.pdf​​​​​​​

 • Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku

   

  Jasełka klas pierwszych

   

  W tym trudnym dla wszystkich czasie nie zapomnijcie o tych, którzy potrzebują bliskości i wsparcia. Bądźcie uważni i życzliwi dla swoich bliskich i znajomych. Nie troszczcie się tak bardzo o cenne prezenty, ponieważ najbardziej wartościowe jest dzisiaj przebywanie z rodziną i możliwość spotkania się w zdrowiu i dobrym samopoczuciu. Zadbajcie o siebie i swój dobrostan. Nie warto się spalać przy roztrząsaniu historii, na które nie macie wpływu. Ważne, co Wy możecie zrobić dla siebie i innych, żeby choć trochę poprawić swoje samopoczucie. Jesteśmy w tym razem i w tej wspólnocie nasza siła. Jestem przekonana, że właśnie razem sobie poradzimy. Życzę Wam przede wszystkim zdrowia, cierpliwości, wytwałości i siły w pokonywaniu trudności. Życzę spokojnych Świąt Bożego Narodzenia w gronie najbliższych. Życzę bezpiecznych ferii zimowych. Żeby dały Wam tak potrzebne wszyskim wytchnienie i pozwoliły naładować akumulatory na wyzwania, jakie napotkamy w Nowym Roku. Życzę Wam i Waszym Rodzinom w imieniu wszystkich Pracowników Liceum WSZYSTKIEGO DOBREGO! Do zobaczenia za rok!

  Dyrektor Aleksandra Grządko

   

   

 • Okryj szalem bezdomnego

 • Zdalne nauczanie

  Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego informuje, że w dniach 30.11.2020.-03.01.2021 szkoła pracuje w systemie nauki zdalnej.

  zarzadzenie_27_2020.pdf

 • Zdalne nauczanie

  Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego informuje, że w dniach 09.-29.11.2020 szkoła pracuje w systemie nauki zdalnej.

  zarzadzenie_25.docx​​​​​​​

 • Szkoła pamięta

  Szkoła pamięta

  Pamięć o bohaterze…

  Początek listopada jest dla Polaków niezwykłym czasem. Odwiedzając nekropolie wspominamy naszych zmarłych. Rok 2020 r. okazał się być inny niż wszystkie. Dlatego też zapewne pamięć o przodkach i innych ważnych dla nas osobach celebrowana będzie w zaciszu domowym.

  Uczniowie LO do grona osób, o których pomyślą w pierwszych dniach listopada, powinni dodać postać podporucznika Franciszka Kopalińskiego. To właśnie jemu poświęcony został Dąb Pamięci i obelisk przed budynkiem LO. Mężczyzna ten został, jak ponad 21 tysięcy innych przedstawicieli polskich elit, zamordowany przez Sowietów w kwietniu 1940 r.

  Pandemia koronawirusa uniemożliwiła przeprowadzenie uroczystych obchodów 80-lecia tej zbrodni oraz 10-lecia posadzenia naszego Dębu Pamięci. Spora część historii naszej szkoły wiąże się z aktywnymi działaniami o charakterze historyczno-patriotycznym. Poprzez wieloletnią współpracę z Nowosolskim Kołem Związku Sybiraków gościem naszej szkoły często bywał Pan Edward Daszkiewicz. Ten znany i szanowany społecznik, człowiek, w którego życiu również miały miejsce niesamowite wydarzenia, zadbał o to, by Liceum mogło dołączyć do prestiżowego grona placówek oświatowych, które także roztoczą pamięć nad bohaterami Zbrodni Katyńskiej. Ideą tego projektu jest także związek osoby z regionem, której dąb jest poświęcany.

  Podporucznik Franciszek Kopaliński był krewnym matki Pana Daszkiewicza. Dlatego możemy uważać go za naszego „własnego” lokalnego bohatera. Mężczyzna ten urodził się na terenie dawnej Rzeczpospolitej w 1909 r. Od dziecka wychowany był w nim duch umiłowania ojczyzny i patriotyzmu. Rozpoczął studia medyczne na uniwersytecie Stefana Batorego w Wilnie. Jednakże zrezygnował z nich z powodu choroby ojca. Chcąc wspomóc najbliższych, rozpoczął pracę w magistracie, w miejscowości Głębokie. Z miłości do ojca potrafił poświecić swoją przyszłość. Był aktywnym społecznie obywatelem, angażował się wiele przedsięwzięć o charakterze artystycznym. Sam miał talent malarski. Wzorowo przeszedł szkolenia dla oficerów rezerwy, zostawiając po sobie najlepszą opinię przełożonych. W randze podporucznika w 1939 r. będzie służyć w Korpusie Ochrony Pogranicza. Formacja ta broniła wschodniej granicy państwa. Sytuacja Franciszka Kopalińskiego stała się tragiczna po ataku sowieckim 17 września 1939 r. Jak wielu wybitnych Polaków broniących ojczyzny zostanie niebawem aresztowany. Trafi do obozu w Kozielsku, skąd mógł uciec, ale nie pozwolił mu na to honor Żołnierza Polskiego.

  Precyzyjnie obmyślony plan najważniejszych przywódców ZSRR zakładał pozbycie się najlepszych obywateli Państwa Polskiego. Jednym z jego najważniejszych założeń będzie Zbrodnia Katyńska. Miała ona miejsce wiosną 1940r. Wtedy też zostanie zabity Franciszek Kopaliński, strzałem w tył głowy. Jego zwłoki pogrzebano w zbiorowej mogile z identyfikatorem 2155. W 2008 r. został pośmiertnie awansowany do stopnia porucznika. Należy mu się cześć, szacunek i pamięć.

  Zwracam się z apelem do naszych uczniów i sympatyków szkoły, by wspomnieli osobę, która w najtrudniejszych możliwych czasach zachowała się jak należy. Oby śmierć dziesiątek tysięcy Polaków w latach 1939-1945 nie poszła na marne. Powinniśmy ich wspominać.

  B. Korowacka

  Zdjęcia zamieszczone w tym poście pochodzą z prywatnego archiwum Pana Edwarda Daszkiewicza.

 • Zdalne nauczanie

  Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego informuje, że w okresie 26.10.2020-08.11.2020 szkoła pracuje w systemie nauczania zdalnego.

  Zarządzenie 24/2020

 • Biblioteka

  Na stronie szkoły w lewym menu pojawiła sie zakładka Biblioteka, w której umieszczane będą lektury szkolne. Zachęcamy do korzystania.

 • Zdalne nauczanie.

  Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego informuje, że zgodnie z zarządzeniem 22/2020 w okresie 13.10.2020-26.10.2020 szkoła pracuje w systemie nauczania zdalnego.

 • Procedury maturalne

  W zakładce Matura/Procedury znajdują sie aktualne informacje i dokumenty dotyczące procedur przeprowadzenia egzaminu maturalnego w 2021r.

 • BEZPIECZNY POWRÓT DO SZKOŁY

  W naszym serwisie internetowym została utworzona zakładka BEZPIECZNY POWRÓT DO SZKOŁY w której umieszczone zostały wewnętrzne procedury bezpieczeństwa w okresie pandemii COVID-19.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21

  1 września 2020 r. rozpoczynamy nowy rok szkolny. Uroczysta inauguracja odbędzie się z podziałem na poziomy klas, podobnie jak wyglądało zakończenie poprzedniego roku szkolnego.

  Godz. 9.00 – klasy trzecie

  Godz. 10.00 – klasy drugie

  Godz. 11.00 – klasy pierwsze

  Uroczystość inauguracyjna odbędzie się na stadionie szkolnym, a następnie uczniowie udadzą się do swoich klas na spotkania z wychowawcami.

  W czwartek 27 sierpnia o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne rodziców uczniów klas pierwszych. Proszę o zabranie ze sobą maseczek ochronnych oraz własnych długopisów.

   

 • Informacja dla Rodziców uczniów klas pierwszych

 • Ogłoszenie w sprawie kursów autobusów.

  W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem roku szkolnego 2020/2021 Urząd Miejski Nowa Sól informuje, że wszystkie kursy autobusów komunikacji miejskiej realizowane będą według obowiązującego rozkładu jazdy.

  Jednocześnie przypominamy że od 01 czerwca 2020 r., zgodnie z obowiązującymi przepisami, maksymalna dopuszczalna liczba pasażerów, jaka może znajdować się w autobusach MPK "SUBBUS" Sp. z o.o. wynosi 50% liczby wszystkich miejsc (siedzących i stojących), z tym, że połowa miejsc siedzących nadal musi pozostać wolna, tzn.:

  • Autobusy Autosan - "duże" (numery boczne 01 - 04) – 53 miejsca, w tym: 19 miejsc siedzących + 34 miejsc stojących,
  • Autobusy Solaris - "małe" (numery boczne 05 - 27) – 30 miejsc, w tym: 13 miejsc siedzących + 17 miejsc stojących.

  W przypadku osiągnięcia maksymalnych limitów kierowcy mogą nie zatrzymywać się na przystankach komunikacyjnych i nie będą zabierać kolejnych pasażerów.

  Wszystkich pasażerów podczas jazdy autobusem obowiązuje noszenie maseczki zakrywającej usta i nos. Pasażerowie nie stosujący się do tych zaleceń nie będą obsługiwani.

 • Wyniki matur w Liceum

 • Świadectwa maturalne.

  We wtorek 11 sierpnia 2020 o godz. 12.00 zostaną rozdane świadectwa maturalne tegorocznym maturzystom oraz absolwentom z lat ubiegłych. Przydział sal, w których zostaną przekazane świadectwa będzie wywieszony przy wejściu do szkoły. Odbierający świadectwa powinni być zaopatrzeni w maseczkę lub przyłbicę ochronną oraz własny długopis. Maturzyści, którzy nie odbiorą tego dnia świadectwa, mogą je odebrać w późniejszym terminie w sekretariacie szkoły.  

 • Nowy Przewodniczący SU wybrany!

  Komisja Wyborcza ma zaszczyt ogłosić, że Przewodniczącym SU w roku szkolnym 2020/2021 zostaje MACIEJ HUTNIK z obecnej klasy 1Cp!!!

  Gratulujemy wszystkim kandydatom!

Aktualności

Kontakt

 • Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego w Nowej Soli
  ul. Gimnazjalna 9
  67-100 Nowa Sól
 • (+48) 068 4583894
  Tel./Fax (+48) 068 4583895
  e-mail lonsol@poczta.onet.pl

Galeria zdjęć