Inauguracja roku szkolnego 2024/25 odbędzie się w poniedziałek 2 września o godz. 9.00 na stadionie szkolnym.
Zaczynamy kolejny projekt. W zakładce Akredytacja pojawiły się pierwsze informacje na temat projektu.
W zakładce REKRUTACJA została umieszczona lista uczniów przyjętych do Liceum w systemie rekrutacji 2024/25.
Wyniki XIX Konkursu Plastycznego-Recytatorskiego "Baczyniak"
CZĘŚĆ PLASTYCZNA
Szkoły podstawowe
I miejsce- Maja Radczyc- Zespół Szkolno-Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Otyniu
II miejsce- Milena Błaszczyk- Zespół Szkół Ekologicznych im. Unii Europejskiej w Zielonej Górze
III miejsce- Patrycja Borkowska- Zespół Szkolno-Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Otyniu
Wyróżnienie:
Adrianna Włodarczyk- Szkoła Podstawowa im. J. Korczaka w Siedlisku
Szkoły ponadpodstawowe
I miejsce- Pola Karwaczyńska- Liceum Ogólnokształcące nr VII im. K.K. Baczyńskiego we Wrocławiu
II miejsce- Amelia Bucholska- Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w Nowej Soli
III miejsce- Małgorzata Maciejewska- Liceum Ogólnokształcące nr XI im. S. Konarskiego we Wrocławiu
Wyróżnienie:
Eliza Tądel- Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w Nowej Soli
Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz osobom nagrodzonym i ich opiekunom.
Zapraszamy na uroczyste wręczenie nagród i dyplomów w środę 13 marca o godzinie 9:00.
W ramach realizacji projektu "Critical Thinking - a crucial 21st century skill" zespół nauczycielek naszego Liceum gościł w Bolonii. Więcej informacji o tej wyprawie śladami Kopernika oraz wiele zdjęć można znaleźć w zakładce Akredytacja
Miło nam donieść o sukcesie naszego ucznia Mikołaja z kl. 4C, który zakwalifikował się do finałowego (III) etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej, organizowanej przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, w kategorii klas maturalnych.
Etap ten odbędzie się również w Krakowie w dniu 1 marca 2024.
Życzymy powodzenia i otrzymania wymarzonego indeksu na kierunek chemiczny UJ.
W tym roku szkolnym nasza szkoła po raz pierwszy bierze udział w międzynarodowym projekcie realizowanym przez Żydowskie Muzeum Galicja, które od wielu lat jest polskim koordynatorem Projektu Krokus, zainicjowanym przez Holocaust Education Trust Ireland.
W ramach projektu 8 listopada 2023 roku zasadziliśmy 100 cebulek żółtych krokusów, które mają upamiętniać dziecięce ofiary II wojny światowej i Holokaustu.
Projekt Krokus to niezwykle ważna i wartościowa inicjatywa, która została rozpoczęta przez Fundację Holocaust and Education Trust Ireland. Jej celem jest upamiętnienie ponad 1,5 miliona dziecięcych ofiar Holokaustu, a także pamięć o innych ofiarach zbrodni ludobójstwa.
W poprzedniej edycji projektu (2022/2023) wzięło udział prawie 600 szkół europejskich (Irlandia, Polska, Austria, Chorwacja, Czechy, Węgry, Słowacja, Słowenia, Włochy, Malta, Rumunia).
Czekamy na wiosnę!
W poniedziałek 17 lipca o godz. 14.00 w zakładce rekrutacja zostanie ogłoszona lista kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia oraz niezakwalifikowanych.
Lista przyjętych do szkoły z podziałem na klasy zostanie ogłoszona w piątek 21 lipca o godz. 14.00
LABORATORIUM REJS to cykliczny projekt edukacyjno – artystyczny realizowany przez Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych KOD_KROWA wraz z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego na statkach rzecznych. W trakcie rejsów po polskich rzekach organizujemy warsztaty, pokazy i prelekcje poświęcone kinu dokumentalnemu. Warsztaty są doskonałą okazją – zarówno dla uczestników jak i odbiorców – do odkrywania historii i tajemnic wsi i miasteczek położonych nad rzeką. W tym roku przypłyniemy do Siedliska (24-28.07). Warsztaty z tworzenia filmów dokumentalnych, fotografii oraz pokazy filmowe są darmowe. Zapewniamy profesjonalny sprzęt i nie wymagamy doświadczenia. Projekt skierowany jest do osób pow. 12 roku życia. Link do formularza zgłoszeniowego: https://laboratoriumrejs.pl/program-2023/ Link do wydarzenia na FB https://www.facebook.com/events/301576782293687
5 czerwca 2023, Starosta Nowosolski pani Iwona Brzozowska odebrała promesę na adaptację i wyposażenie nowoczesnej pracowni Odnawialnych Źródeł Energii, która powstanie w LO im KK Baczyńskiego w Nowej Soli. Na realizację projektu otrzymano 75 tys. zł
W ramach projektu planowany jest zakup zestawów edukacyjnych i modeli pokazowych do pozyskiwania energii z powietrza, wody i słońca. Planowany jest również zakup sprzętu multimedialnego w postaci monitora interaktywnego i zestawów komputerowych. Nowy sprzęt trafi do wyremontowanej w ramach projektu pracowni lekcyjnej
Pracowania będzie wykorzystywana podczas lekcji biologii i fizyki w naszym LO, ale także podczas ekolekcji, warsztatów, otwartych pokazów czy Maratonów Naukowych. Planujemy dotrzeć do ponad 1400 mieszkańców powiatu, którym przedstawimy korzyści, jakie niosą ze sobą odnawialne źródła energii.
Nowoczesna pracownia Odnawialnych Źródeł Energii powstanie dzięki dotacji z Programu Regionalnego wsparcia Edukacji Ekologicznej „Ekopracownie w województwie lubuskim 2023”, który jest realizowany jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.
Już w czerwcu tego roku uczniowie naszego Liceum wyjadą na 3-dniową wycieczkę dofinansowaną w ramach programu „Poznaj Polskę”!
44 licealistów naszej szkoły wraz z opiekunami zwiedzi Miasto Królewskie i jego okolice w terminie 12-14 czerwca. W programie :
- historyczny zespół miasta Krakowa
- Muzeum Lotnictwa Polskiego
- Kopalnia Soli w Wieliczce wraz z Muzeum Żup Krakowskich
- Kopiec Kościuszki
- Krakowskie drogi Kardynała Stefana Wyszyńskiego
Dofinansowanie w wysokości 15 tysięcy złotych pozwoli młodym ludziom na łatwiejszy dostęp do dziedzictwa kulturowego, umożliwi udział w poznawaniu zabytków i świadectw historii.
Pozostaje życzyć pięknej pogody i wspaniałej atmosfery podczas wyjazdu!